Obrączki ślubne – czy muszą być drogie?

Obrączki ślubne – czy muszą być drogie?

Każda para, która decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego, staje przed koniecznością kupna obrączek. Jest to obowiązkowy element każdej uroczystości zaślubin. W sklepach jubilerskich dostępny jest ich ogromny wybór. Charakteryzują się różnym wyglądem, ale także różną ceną. Wiele par zastanawia się nad tym, czy obrączki ślubne naprawdę muszą być drogie. Odpowiedź jest banalnie prosta: nie muszą.

Obrączki ślubne – symbol wieczności

Obrączki ślubne mają kolistą formę. To właśnie z tego powodu są najlepszym symbolem wieczności, a tym samym miłości, która ma trwać wiecznie i przetrwać wszystko. Historia obrączek ślubnych sięga aż do starożytnego Rzymu. To właśnie tutaj zaczęto wymieniać się pierścieniami, które miały być symbolem wzajemnego powiązania oraz zależności. Z czasem zwyczaj ten rozprzestrzenił się na inne kraje. Kultywowany przez kolejne wieki dotrwał aż do dnia dzisiejszego.

Ile kosztują obrączki ślubnePraktycznie każdy dobry sklep jubilerski ma w swojej ofercie zarówno obrączki ślubne wykonane z białego, jak i tradycyjnego żółtego złota. Ceny wielu z nich nie jednego mogą przyprawić o zawrót głowy – potrafią być bowiem naprawdę wysokie. Tymczasem okazuje się, że kupno obrączek w przystępnej cenie wcale nie jest takie trudne.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że ich wysoka cena związana jest z okazją, na jaką są kupowane. Działa tutaj ten sam mechanizm, który stosowany jest w przypadku bukietów ślubnych, butów czy garniturów. Już samo słowo „ślubne” podnosi znacząco cenę.

Wybór sklepu jubilerskiego

Jeżeli decydujemy się na duży i znany salon jubilerski, możemy więc być pewni, że za obrączki nie zapłacimy mało. Kiedy jednak udamy się do nieco mniejszego sklepu, cena może być już znacząco niższa. Warto zatem – przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie – sprawdzić ceny w różnych sklepach jubilerskich, w tym również w sklepach internetowych. Więcej kosztują również obrączki wysadzane dodatkowo kamieniami. Chcąc nieco zaoszczędzić, wystarczy po prostu z takiego dodatku zrezygnować.

Ciekawą propozycją dla miłośników klasyki jest wykonanie obrączek ze starych krążków, które należały do rodziców lub dziadków. W wielu wypadkach okazuje się to być tańsze rozwiązanie niż kupowanie obrączek nowych. Trzeba jednak pamiętać, aby do jubilera udać się z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Zobacz piękne obrączki ślubne w sklepie online – Jubiler.pl

Przeczytaj o tym co symbolizują obrączki

Sprawdź na jakim palcu powinno się nosić pierścionek zaręczynowy